Return to site

5 faktów o spermie

Słaba jakość spermy, to słaba kondycja organizmu. Przeczytaj co wpływa na jakość nasienia.

5 faktów o spermie

1. Odżywianie

Odżywianie jest kluczowym aspektem dla jakości nasienia.

Znaczącą rolę w prawidłowym formowaniu się plemników odgrywa witamina A.

Doświadczenie na zwierzętach laboratoryjnych pokazały , że brak witaminy A powoduje znaczne zmniejszenie liczby plemników a nawet całkowity ich zanik. Dobrym jej źródłem jest kozieradka, marchew zjedzona w towarzystwie tłuszczu.

Kwasy tłuszczowe omega -3, głównie DHA wpływa również na formowanie się i ruchliwość plemników. Znajdziesz je w rybach, algach i jajkach. Jedz pomidory i przetwory z nich. Zawierają one likopen, który poprawia ruchliwość plemników i strukturę spermy.

2. Pole elektromagnetyczne

Opublikowane wyniki badań w 2012 roku pokazują, pole elektromagnetyczne wpływa na pogorszenie jakość nasienia. Zatem ogranicz szkodliwość i bezpośrednie działanie pola na męskie organy i trzymał laptopa poza kolanami a komórkę w innym miejscu niż w kieszeń spodni.

3. Temperatura

Klejnoty męskie natura umieściła na zewnątrz nie bez powodu. Temperatura jąder musi być chłodniejsza, niż temperatura reszty ciała. Są one dla plemników niczym chłodnią. Przegrzanie jąder prowadzi do niepłodności. A więc kąp się w chłodniejszej wodzie i noś luźną , przewiewną odzież.

4. Zadbaj o regularny wytrysk

Regularny wytrysk wpływa na zdrowie spermy. Plemniki, które dłuższy czas pozostają w gonadach, wystawione są na działanie reaktywnych form tlenu, leukocytów i innych szkodliwych dla nich czynników. Zaleganie spermy prowadzi do problemów zdrowotnych, prostaty.

5. Długość życia

Badania przeprowadzane w 1984 roku pokazują, plemniki żyją w ciele kobiety od 30 minut do 5 dni, u rekordzistki 7 dni.

Chcesz dowiedzieć się więcej:

ZADZWOŃ

+48 507 696 892

All Posts
×

Almost done…

We just sent you an email. Please click the link in the email to confirm your subscription!

OKSubscriptions powered by Strikingly